Menu
Sepetim

Blog RSS

14 Eyl Çift Başlı Kartal Anlamı
admin 1 5106
ÇİFT BAŞLI KARTAL ANLAMIÇift başlı kartal anlamı; hakimiyetin sembolü Türk ve birçok medeniyetin koruyucusu olan bir gücü simgelemektedir. Savaşlarda ve uzun yolculuklarda benimseyici olarak yolculu..
25 Ara Gümüşün Tarihçesi
admin 0 2339
Gümüş insanlık tarihinde M.Ö 3000’li yıllarda Anadolu’ da kurşundan ayrıştırılmıştır. Buna karşın, arkeolojik araştırmalar sonucunda geçmişi M.Ö 4000’li yıllara dayanan gümüş objeler bulunmuştur ve Gü..
08 Haz Gümüşün Sağlığa Faydaları
admin 0 981
Günümüz modern eczacılığı öncesi yüzyıllar boyunca anti- bakteriel mikrop öldürücü olarak “Gümüş” kullanılmıştır.Yüzyıllar boyunca ünlü, zengin aileler sağlıklarını korumak için “Gümüş”  bardak ve g..
09 Haz Gümüş Kararır mı? Gümüş Nasıl Parlatılır?
admin 0 7611
Gümüş Kararır Mı?Bu sorunun cevabı çok nettir ve evet Gümüş oksitlendiği için kararan bir madendir. Gümüş Doğada 1000 ayar olarak bulunur,  takı ve aksesuarlarda (bazı istisnai ürünler dışında) Bakı..
11 Haz Yemen Akik Taşı
admin 0 5903
Yemen Akik Taşı Nedir ? “Yemen Akik Taşı”  Hz. Muhammet (s.a.v) tarafından mühür taşı olarak kullanılmış ve  çeşitli hadislerde  övülen bir taştır. “Yemen Akik Taşı” maddi değer yüksek bir taş olm..
12 Haz Zülfikar Kılıç Anlamı
admin 0 6515
Günümüzde Zülfikar Figürü Gümüş Erkek Yüzük ve Gümüş Kolye başta olmak üzere  bileklik, tesbih gibi diğer takı ve aksesuarlarda da kullanılmakta ve yoğun olarak tercih edilmekteir. Peki  Zülfikar ha..
13 Haz Doğal Damla Keribar (Amber)
admin 0 10050
Damla Kehribar (Amber) Nedir? Doğal Damla Kehribar, Milyonlarca yıl önce çok büyük ormanlar da ki ağaçların reçinelerinin zamanla fosilleşmesi sonucu oluşur. Ağaçların kırılan veya soyulan kısımla..
19 Haz Hz. Süleyman Mührü Anlamı
admin 0 18229
Tüm “Semavi” dinlerde, “Hz. Süleyman’a” atfedilen yüzüğün “Cennette” bulunduğu ve “Cebrail” tarafından “Hz. Davud’a” getirildiği, “Hz Davud’dan” da “Oğlu Hz. Süleyman’a” geçtiğine inanılmaktadır. “Hz ..
21 Haz Teşkilatı Mahsusa
admin 0 1541
“Teşkilatı Mahsusa Yüzük” modellerimiz bir süreden beri oldukça talep gören ürünlerimiz arasında bulunmaktadır. Bu yazımızda hakkında birçok efsaneler bulunan, varlığı tartışmalı “Teşkilatı Mahsusa” a..
26 Haz Turkuaz Firuze Taşı
admin 0 1852
“Turkuaz – Firuze Taşı M.Ö 6000” yıllarında ortaya çıkmıştır ve “Tutankamon ve Kleopatra “ gibi “Mısır” soylularının değerli koruyucu muskalarda kullanıldığı görülmüştür. Dünyada ilk çıkarılan değerli..
02 Tem Osmanlı Devlet Arması
admin 0 1143
 “Osmanlı Devlet Arması” günümüzde Yüzük, Kolye, Bileklik, Rozet ve Kol Düğmesi gibi takı ve aksesuarlarda oldukça yoğun olarak kullanılan ve takı severler tarafından da talep gören bir figürdür. Bu..
08 Eyl Zümrüdü Anka Kuşu Anlamı
admin 0 20858
 Zümrüdü Anka Kuşu AnlamıZümrüdü anka kuşu anlamı, masallara konu olmuş efsanevi güçleri olan, bir kuş olarak bilinmektedir. Zümrüdü anka kuşunun gerçekliği günümüzde hâlâ daha tartışılmakta ve bi..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 15 (2 Sayfa)