KAR TANESİ ANLAMI

Kar tanesi anlamı, doğayı ve yeryüzünü şekillendiren bin bir çeşitteki ahenkle dans eden yegane varlık haline gelen kartanesi zerafeti tek olmayı ifade etmektedir. Kışın büyüsü doğanın bize sunmuş olduğu mucizesidir.

Kış aylarında kahvemizi elimize alıp camdan izlediğimiz gökyüzünde dans ederek ihtişamlı bir şekilde yere düşerken bizi evveliyatımıza götürüp çoğu insanı kendisine aşık etmektedir.

Bilim adamlarınınında ilgisini çeken kartanesinin en büyüğü 11 köşegeni olan ve her bir köşegeninin birbirine eş olup aynı düzen ve simetri içinde olması kendisine hayran kalmamıza yetmektedir.

İlk kartanesini Wilson 1885 yılında araştırmaya başlamıştır. Araştırmalara göre yüzü aşkın farklı çeşitte görünen kar tanesinin her biri öylesine nizamidir ki görkemini inkar etmek mümkün değildir. Zerafeti ışıltıyı  ve görselliği yansıtan ve bayanların olmazsa olmazları arasındadır. Mutlaka dolaplarında modası bitmeyen bir aksesur olarak yer almaktadır.

Hiçbir kartanesi birbirine benzemeyip olup Allah’n muhteşem bir sanatıdır.Kar tanesi anlamı, Çoğu din adamları Allah’n varlığını inanmayan ve inançları olmayan insanlar için şu örneği vermiştir;  ” Asla doğadan düşen kartanesi bir birine benzemez ve bunu sen, ben yapamayız bu doğanın eşsiz görselliğidir. Allah vardır.

 

Kar tanesi anlamı ve şekilleri

Kar Tanesinin sözcük anlamı ise;

Kar: Elektriksel titreşimden ve gün ışığının yansımasından ortaya gelen küçük kımıldanışlar ile ortaya çıkıp şekillenen tipilerdir.

Tane: Adet , tek ve bir olan anlamına gelmektedir.

Yeryüzüne bozulmadan ulaşmış kar kristalleridir. Kar kristallerinin buharlaşarak meydana gelmesi sonucu ikinci bir evrede buza dönüşmesidir. Kristaller büyüdükçe halkurade şekillerde meydana gelmektedir. Karmaşık, nizami alışılmışın ötesinde olan kar tanelerini izlerken nefesimiz kesilir. Öte yandan yapay olarak elde edilen kar doğanın vermiş olduğu mucizevi bir şekilde olmamaktadır. Negatif ve Pozitif olan atomların tutumundan oluşup yaratıcının vermiş olduğu şekiller ile dizayn edilip bu güzel şekilleri oluşturmaktadır. Her biri eşsizdir. Allah’n yaratıcılığını yansıtmaktadır. Aslında her kar tanesi farklı desenlerde olup her insan gibi farklı ruhlara sahiptir. Onun ilgisinin değişmez ve şaşmaz olduğunu ifade etmektedir.

Saflığı, zerafeti ve eşsiz olmayı hissettiren kar tanesi sevdikleriniz için en özel aksesuar ve takılardan biri haline gelmiştir. Sizde sevdiklerinizin özel olduğunu hissettirmek için bayan kar tanesi gümüş kolye modelleri arasından sevdiklerinize özel bir hediye seçebilirsiniz.