Yemen Akik Taşı Nedir ?

 

Yemen Akik Taşı”  Hz. Muhammet (s.a.v) tarafından mühür taşı olarak kullanılmış ve  çeşitli hadislerde  övülen bir taştır. “Yemen Akik Taşı” maddi değer yüksek bir taş olmamasına karşın manevi değeri yüksek bir taştır.

 

Yemen Akik Taşı Yüzük Modellerimize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz !

 

Yemen Akik Taşı”  Yemen Cumhuriyetinin başkenti Sana’nın Güneyindeki Damar (Dhamar) bölgesindeki dağlardan çıkarılmaktadır. “Yemen Akik Taşı” en çok Yüzük ve Tesbih yapımında kullanılmaktadır.

 

"Yemen Akik Taşı" çeşitli  renk ve dokularda olabileceği gibi en çok tercih edilen renkler Gök Mavisi, Süleymani (Şeffaf), Dokulu Beyaz ve Kırmızı  olanlarıdır. Ancak “Yemen Akik Taşı” satın alırken, dikkat edilmesi gereke husus  taşın orijinal olmasıdır. Çünkü piyasada Çin malı olanların yanısıra sahte “Yemen Akik Taşları” Bulunmaktadır.  Orijinal Yemen Akik Taşını anlamanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlere ilişkin bilgiler yazımızın sonunda verilmiştir.

 

Yemen Akik Taşının Faydaları

 

Yemen Akik Taşının saymakla bitmeyecek faydaları olduğu iddia edilmektedir. Bunlardan bağzıları nazara karşı etkili olması, dikkat eksikliğini ortadan kaldırması, buhranlı ve zor dönemlerinizde daha rahat düşünmenizi sağlaması ve cinsel gücü arttırıcı olmasıdır

 

Yemen Akik Taşının Orijinalliği Nasıl Anlaşılır?

 

 “Yemen Akik Taşını” ele alındığında rengi ve ağılığı kendisini ortaya koyacaktır. Ayrıca satın almış olduğunuz taş tamamen veya kısmen şeffaf ise taşın iç kısmında damarların olup olmadığına bakmanız gerekir çünkü damarlar taşın iç kısımlarında mevcut ise bunların boya olma imkanı yoktur ve Taş “Orijinal Yemen Akik Taşıdır”.

 

Satın almış olduğunuz “Yemen Akik Taşı” hiç şefaf olmayabilir ve bu durumda renginin boya mı yoksa gerçekmi olduğunu taşın içine bakarak anlayamazsınız. Bunu anlamanın yolu ise kısa süreli olarak bir çakmak ateşine tutmaktır(Bu yöntemi taktığınız yüzük veya teşbih gibi ürünlerde ip, gümüş, vb. kısımlarına zarar verme imkânı olduğundan uygulamanızı önermeyiz). Eğer taş yüzeysel olarak boyanmış ise üzerindeki boya yanacaktır.

 

Tabi Elinizdeki Taş toz pres yöntemi ile hazırlanmışsa yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramayabilir. Bu durumda orjinalliği anlamanın tek yolu  taşı konu ile ilgili laboratuvarlarda inceletmek olacaktır  Yada satın aldığınız ürünü Gümüsyolu.com vb.  ürünün  arkasında duran ciddi firmlardan satınalmanız olacaktır.

 

Yemen Akik Taşı Yüzük Modellerimize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz !