Menu
Sepetim

Figürler ve Semboller RSS

08 Eyl Zümrüdü Anka Kuşu Anlamı
admin 1 39685
 Zümrüdü Anka Kuşu AnlamıZümrüdü anka kuşu anlamı, masallara konu olmuş efsanevi güçleri olan, bir kuş olarak bilinmektedir. Zümrüdü anka kuşunun gerçekliği günümüzde hâlâ daha tartışılmakta ve bi..
12 Haz Zülfikar Kılıç Anlamı
admin 0 11262
Günümüzde Zülfikar Figürü Gümüş Erkek Yüzük ve Gümüş Kolye başta olmak üzere  bileklik, tesbih gibi diğer takı ve aksesuarlarda da kullanılmakta ve yoğun olarak tercih edilmekteir. Peki  Zülfikar ha..
19 Haz Hz. Süleyman Mührü Anlamı
admin 0 19065
Tüm “Semavi” dinlerde, “Hz. Süleyman’a” atfedilen yüzüğün “Cennette” bulunduğu ve “Cebrail” tarafından “Hz. Davud’a” getirildiği, “Hz Davud’dan” da “Oğlu Hz. Süleyman’a” geçtiğine inanılmaktadır. “Hz ..
21 Haz Teşkilatı Mahsusa
admin 0 1956
“Teşkilatı Mahsusa Yüzük” modellerimiz bir süreden beri oldukça talep gören ürünlerimiz arasında bulunmaktadır. Bu yazımızda hakkında birçok efsaneler bulunan, varlığı tartışmalı “Teşkilatı Mahsusa” a..
02 Tem Osmanlı Devlet Arması
admin 0 2787
 “Osmanlı Devlet Arması” günümüzde Yüzük, Kolye, Bileklik, Rozet ve Kol Düğmesi gibi takı ve aksesuarlarda oldukça yoğun olarak kullanılan ve takı severler tarafından da talep gören bir figürdür. Bu..
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)